Media Społecznościowe
pranie tapicerki Warszawa wawer
pranie tapicerek warszawa wawer
pranie mebli warszawa wawer

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robię

Zajmuję się praniem tapicerek meblowych, materacy, dywanów, wykładzin w Warszawie i okolicach.
 

Dojazd oferuję w całej Warszawie i okolicach. Najbliższy mi jest rejon Wawra i prawobrzeżnej Warszawy, również okolice Otwocka, Józefowa, Sulejówka, Wesołej.

Przydatne informacje
logo praniekanap.pl

Witajcie!

W poprzednich artykułach, krótko omawiałem tematy dotyczące rozpoczęcia biznesu prania tapicerki, oraz prania niezbyt lubianej tapicerki Carabu. Dzisiaj chciałbym poruszyć temat samoobsługowego prania tapicerki. Rosnąca popularność odkurzaczy piorących, możliwość wypożyczenia takiego odkurzacza, czy nawet samoobsługowe stacje zyskują popularność. Przeanalizujmy różne możliwości jakie są dzisiaj oferowane:

1) Samodzielna możliwość zakupu odkurzacza

To wydaje się najprostszą rzeczą jaką można zrobić. W sklepach specjalistycznych, ale również marketach budowlanych, a nawet dyskontach znajdziemy przeróżne odkurzacze. Najczęściej najdroższe i najbardziej popularne będą odkurzacze firmy Karcher. Na forach internetowych możemy znaleźć również polecane modele Numatic, Profi albo Santoemma. Przedział cenowy to mniej więcej od 1200 do nawet 3000 zł i więcej za dobrej klasy odkurzacz. Nie będziemy teraz porównywać konkretnych modeli ale warto wziąć pod uwagę m.in siłę ssania, siłę natrysku, wagę odkurzacza, czy pojemność zbiorników na czystą i brudną wodę. Na zakup odkurzacza również może mieć wpływ czy będziemy go używać do pracy, czy do własnego domowego użytku.

2) Wypożyczalnia odkurzaczy

Kolejnym pomysłem jest wypożyczalnia odkurzaczy. Sprawdzając temat w Warszawie, usługa zyskuje na popularności. Firmy oferują wypożyczenie odkurzaczy na dzień, dobę, weekend. Ceny wahają się od modelu odkurzacza, dostarczenia go do klienta i oddania. Przedział kwot to mniej więcej od 30-60 zł za dzień. Przy dłuższych wynajmach można liczyć na rabaty. Odbiór w biurze firmy, też pozwala zaoszczędzić na kosztach dowozu. Firmy oferują często miarkę proszku piorącego. Za kolejne trzeba uiścić drobne opłaty. Wydaje się to być atrakcyjną formą wyprania tapicerki. Firmy dają również instrukcje jak użytkować i na co zwracać uwagę przy praniu. Musimy tylko wziąć pod uwagę to, że przez brak doświadczenia efekty mogą nie być tak zadowalające jak chcemy. Poza tym nie bardzo mamy wpływ na środki chemiczne. Mimo wszystko wydaje się to być ciekawą alternatywą, szczególnie że pranie tapicerki meblowej warto wykonywać raz na pół roku, raz na rok. Wiele firm nie wymaga kaucji, podpisuje się jedynie umowę wynajmu.

3) Samoobsługowe pranie tapicerki

W Warszawie na niektórych stacjach benzynowych, lub myjniach ręcznych można od pewnego czasu zauważyć maszyny do samodzielnego prania tapicerki. Miałem raz możliwość korzystać z takiego urządzenia. Działa ono jak np. odkurzacz na żetony i pozwala na upranie swojej tapicerki. Ta z której korzystałem, umożliwiała szorowanie szczotką z jednoczesną ekstrakcją piany. A następnie używa się ssawki która wyciąga środek z tapicerki. Na co musimy zwrócić uwagę? Nie mamy tam środka pre-spray do rozpuszczania brudu i działamy jedynie środkiem piorącym który może być niewystarczający na niektóre zabrudzenia. Poza tym po takim praniu tapicerka powinna dobrze wyschnąć, a jak wiadomo nie zawsze taka stacja znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania i wymaga dojazdu. Nasza odzież może być niestety mokra. Niedawno widziałem Pana, który odkurzał swojego 8 osobowego busa na takiej stacji. Niestety cały się zabrudził, a wyglądało jakby wracał albo jechał do pracy. Widziałem na niektórych stronach że są również odkurzacze parowe , dzięki którym tapicerka nie jest mokra. Mimo wszystko jeśli nie mamy poważnych zabrudzeń i mieszkamy blisko jest to dość oszczędna i szybka możliwość uprania.

Podsumowując, mamy obecnie kilka możliwości wyprania swojej tapicerki nawet jeśli nie posiadamy odkurzacza na stałe. Zapraszamy jednak do skorzystania z usług profesjonalnej firmy, w której fachowo, punktualnie i dokładnie upierzecie swoje meble, dywany, wykładziny - praniekanap.pl

Samoobsługowe pranie tapicerki - czy to ma sens?

16 sierpnia 2020
wypożyczalnia karcher pranie tapicerki