Media Społecznościowe
pranie tapicerki Warszawa wawer
pranie tapicerek warszawa wawer
pranie mebli warszawa wawer

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robię

Zajmuję się praniem tapicerek meblowych, materacy, dywanów, wykładzin w Warszawie i okolicach.
 

Dojazd oferuję w całej Warszawie i okolicach. Najbliższy mi jest rejon Wawra i prawobrzeżnej Warszawy, również okolice Otwocka, Józefowa, Sulejówka, Wesołej.

Przydatne informacje
logo praniekanap.pl

Parę dni temu mieliśmy okazję uprać jeden z najbardziej design'erskich foteli zwany - uszak, albo w języku IKEA - Strandmon :) Fotele mają źródło w królewskich tronach i również ten model nawiązuje swoją historią do tronu. Jakie były jego początki? Niektórzy twierdzą że jego historia zaczęła się w XVIII wieku na dworze króla Ludwika XVI. Inni z kolei mówią o XVI wiecznej Anglii. Charakterystyczny wzór fotela i wystające "uszy" miały wg Wikipedii, ochronić osobę która na nim siedziała od przeciągów, oraz również zatrzymać ciepło z kominka, przy którym często stał fotel. Jakkolwiek było jego ponadczasowy charakter sprawia że jest bardzo popularnym meblem i świetnie komponuje się w różnych wnętrzach - loftowym, skandynawskim, eklektycznym czy prowansalskim.

Fotele które znajdują się w domach gdzie są dzieci są narażone na nieustanne zabrudzenia. Dość niskie siedzisko fotela zachęca dzieci do wchodzenia, a długie oparcie pozwala też na zabawy i chowanie się w jego przestrzeni. Nic więc dziwnego że trafiliśmy do rodziny która potrzebowała odświeżyć swój "wing chair" - czyli właśnie uszak po angielsku.

Poniżej zobaczycie kilka zdjęć jak przebiegało czyszczenie. Nie da się ukryć że na początku wyglądał na dość poważny stan. Pacjent był ledwo żywy... :) ale od czego są nasze umiejętności, doświadczenie i dobre środki oraz urządzenia. Pranie tapicerki zaczęliśmy od dokładnego wyczyszczenia fotela. Do tej pracy używamy słynnego amerykańskiego odkurzacza Kirby, ale o nim przy innej okazji. Dobre odkurzenie to podstawa przed dokładnym praniem. Inaczej, odkurzacz zamiast wyciągać wodę, traci siłę na wyciąganie zanieczyszczeń mechanicznych. Następnie użyliśmy środka Chemspec o nazwie Enz-All. To niesamowite uczucie i widok kiedy po użyciu pre-spray'a i dokładnym szczotkowaniu fotel zaczyna odzyskiwać kolor, a zabrudzenia są rozpuszczane i znikają w oczach. Pracę podzieliliśmy na etapy, ze względu na to że nie chcemy dopuścić do tego aby środek na fotelu wysechł. Po szczotkowaniu i odczekaniu kilku minut przystąpiliśmy do zasadniczego prania z użyciem odkurzacza Santoemma Sabrina i środka Formula 90 Chemspec. Pranie tapicerki było przeprowadzane w kilku płaszczyznach tak aby wyciągać rozpuszczony brud. Po zakończeniu procesu, zostało zajęcie się ciężko dostępnymi miejscami poprzez dokładne przecieranie ich mikrofibrą zamoczoną w Formule 90. Na końcu zajęliśmy się drobnymi plamami które zostały na tapicerce i pomógł nam w tym Stain Exit firmy Chemspec. Jaki był efekt? A taki że właściciel powiedział że fotel jest jak nowy! To słowa do których dążymy przy każdej pracy i zdarza nam się je regularnie usłyszeć.

Czy też potrzebujecie wyczyszczenia swoich mebli, prania tapicerki? Nawet jeśli mebel nie wygląda na brudny, zapewniamy Was że po dłuższym używaniu w tapicerce znajdują się naprawdę różne nieciekawe rzeczy. Zapraszamy do umówienia się na wizytę w Warszawie lub okolicach!

zabrudzony fotel przed czyszczeniem

podłokietnik przed praniem tapicerki

play na tapicerce uszaka

pranie tapicerki uszaka odkurzaniepranie tapicerki przynosi efektyuprany i czysty fotel uszak

Pranie tapicerki - fotel "Uszak" Strandmon

27 sierpnia 2020
Tak wygląda dokładnie uprany fotel