Media Społecznościowe
pranie tapicerki Warszawa wawer
pranie tapicerek warszawa wawer
pranie mebli warszawa wawer

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robię

Zajmuję się praniem tapicerek meblowych, materacy, dywanów, wykładzin w Warszawie i okolicach.
 

Dojazd oferuję w całej Warszawie i okolicach. Najbliższy mi jest rejon Wawra i prawobrzeżnej Warszawy, również okolice Otwocka, Józefowa, Sulejówka, Wesołej.

Przydatne informacje
logo praniekanap.pl

Witajcie!

W poprzednim artykule, zapowiedziałem że opiszę jak wygląda usługa którą wykonuję i jakie są kolejne kroki w trakcie zlecenia. Ten artykuł może być również odpowiedzią na to dlaczego moje ceny mogą wyglądać na wyższe niż u konkurencji i z czego to wynika. Krótko mówiąc - jakość musi kosztować. W słowie jakość kryje się również punktualność, czystość, profesjonalizm. W wielu firmach za pranie tapicerki np w Warszawie, można zapłacić mniej, ale okazuje się że niewliczonych jest wiele usług. A to odkurzenie, a to odsunięcie mebla, a to upranie poduszek. Trzeba za to zapłacić i mityczna cena od iluś złotych, rośnie wraz ze zdobywaniem informacji albo co gorsza na miejscu u klienta.

Zatem po pierwsze staram się zawsze umówić na konkretną godzinę. Nie lubię podawać widełek godzinowych, bo sam wiem z doświadczenia że nie jest to precyzyjne określenie. Szczególnie przy dzieciach, pracy z domu, konkretna godzina jest przydatna. Wchodząc do klienta, zawsze zmieniam buty! Nigdy nie pracuję w butach w których chodzę na dworzu. Następnie przystępuję do oceny mebla - co wymaga prania, jakie są zabrudzenia, uszkodzenia. Staram się poznać pochodzenie plam, dopytuję czy klient sam czyścił - jeśli tak to czym.

Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzenie na sucho. Używam świetnego amerykańskiego odkurzacza Kirby. To odkurzacz z rodzaju kolumnowych, który trzepie materiał, nie traci mocy przez długość węża i dopiero zaczyna robotę, tam gdzie inne kończą. Nawet po odkurzeniu zwykłym odkurzaczem mogę pokazać ile jeszcze jest w stanie wyciągnąć. Efekt często robi wielkie wrażenie na klientach.

Następnym krokiem w zależności od stopnia zabrudzeń jest użycie odplamiaczy. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny odplamiacz. Na różne plamy są potrzebne środki, które mogą sobie poradzić z zabrudzeń. Zawsze informuję klienta że nie mogę dać gwarancji na 100 % usunięcie plamy, ale naprawdę zdecydowaną większość udaje się usunąć. Nawet jeśli się to nie stanie, plama po praniu staje się dużo mniej widoczna, blaknie, dzięki czemu nie szpeci mebla nawet jeśli zostanie.

Kolejnym krokiem jest użycie wstępnego środka do rozpuszczania brudu - tzw prespray. Potrzebna jest do tego gorąca woda, która pomoże we wstępnym oczyszczeniu. Pracę wykonuję etapami z dwóch powodów - nie dopuszczam aby środek zdążył wyschnąć, a poza tym dbam aby otoczenie mebla nie było przemoczone i na bieżąco wycieram wodę.

Następnym krokiem jest dokładne wyszorowanie mebla, po to aby środek dokładnie wniknął w tkaninę, poruszył brud, który potem będzie łatwiej wyprać.

Po kilku minutach, przechodzę do głównego zadania, czyli prania ekstrakcyjnego, odkurzaczem Sabrina Santoemma. Pranie tapicerki wykonuję zawsze przynajmniej w dwóch kierunkach, aby dokładnie wypłukać brud. Potem skupiam się na pracy samą ssawką odkurzacza w celu usunięcia nadmiaru wody. Takie podejście sprawia, że mebel jest tylko delikatnie wilgotny i dużo szybciej schnie.

Po praniu, następuje zakończenie usługi w postaci przeglądu całościowego, jak i szczegółowego. To również zalecenia dla klienta, czego nie robić z meblem, czy dywanem.

Teraz już wiesz, dlaczego moje ceny mogą się wydawać wyższe niż u konkurencji. Zapewniam że takie wykonanie usługi, będzie profesjonalnym podejściem do prania jak i uczciwym do klienta. Jeśli chcesz skorzystać z moich usług prania tapicerki w Warszawie i okolicach, zadzwoń lub napisz.

Serdecznie Cię pozdrawiam

Jan Bartosik

Czym piorę tapicerkę
 - moje zasady

17 października 2020
Na zdjęciu kilka z elementów zestawu do prania tapicerki - odkurzacz sabrina santoemma, odplamiacze chemspec, części do odkurzacza Kirby, akcesoria, szczoteczki, rękawiczki